Remi u Lučanima, "Kralj niških klubova i kafana" opet povređen

Mladost i Radnički odigrali 2:2 u Ligi „B“ timova, strelci za Nišlije Travančić i Kojić iz penala. Rastavac: Zadovoljan sam proverom. Volkov zbog lakše povrede preskočio proveru.

Vikend rezervisan za reprezentativne akcije fudbaleri Radničkog iskoristili su za gostovanje u Lučanima, gde su sa domaćom Mladošću igrali 2:2 (2:2) u novoformiranoj Ligi „B“ timova. Utakmica je bila otvorena i veoma zanimljiva , a rezultatski je bila rešena već u prvom poluvremenu. Obojica trenera iskoristila su pravo na svih sedam izmena. Trener Nišlija Milan Rastavac rezerviste je „aktivirao“ u 60. minutu, a jedino je Pavle Popara zamenio Sašu Stojanovića već u poluvremenu utakmice.

Radnički je poveo sjajnim golom Anida Travančića u 19. minutu. Primio je sve bolji fudbaler niškog tima loptu na 25 metara od gola domaćina, imao vremena da je namesti na „levicu“, a onda poslao pravi torpedo u same raklje. Krznarić je načinio paradu, ali je njome samo ulepšao pogodak – 0:1.

Mladost je izjednačila golom Obiore Odite. Radivojević se ubacio iz drugog plana po desnom boku, a onda uputio odličan centaršut „na drugu stativu“, gde se našao bivši fudbaler Partizana i smestio loptu u mrežu – 1:1.

Ubrzo je Mladost preokrenula rezultat. Posle jedne izgubljene lopte na sredini terena, Nišlije su pokušale osfsajd zamkom da zaustave kontru domaćina, ali u tome nisu uspeli, a kaznio ih je Radivojević pogotkom u 38. minutu – 2:1.

No, samo nekoliko minuta kasnije, Kojić se probijao u šesnaesterac domaćih, a onda je bio oboren i sudija Milanović je pokazao na belu tačku. Suprotno nepisanom pravilu da igrač nad kojim je načinjen penal ne bi trebalo i da ga izvede, centarfor Radničkog je preuzeo odgovornost i savladao Krznarića – 2:2.

I u drugom poluvremenu je bilo šansi na obe strane, ali rezultat se više nije menjao. Radnički je u Lučanima nastupio bez Marka Mrkića, koji je u sastavu reprezentacije Srbije do 20 godina, te lakše povređenog Vladimira Volkova.

Trener Nišlija Milan Rastavac bio je zadovoljan prikazanim:

Imali smo odličnu proveru protiv veoma dobrog protivnika, na vrlo kvalitetnom terenu. Utakmica nam je poslužila da proverimo trenutne mogućnosti, pružili smo šansu svim igračima na koje smo mogli da računamo i, iskreno, najvažnije je da se niko nije povredio, jer nas očekuje derbi sa Partizanom koji dočekujemo u dobrom raspoloženju i sa velikim ambicijama – rekao je šef struke niškog tima po završetku prvog meča Radničkog u Ligi „B“ timova.

Radnički Niš

MLADOST – RADNIČKI 2:2 (2:2)
Lučani, 25. marta.
Stadion Mladosti.
Sudija: Miloš Milanović (Ćuprija).
Strelci: -0:1 Travančić 19. -1:1 Odita 31. -2:1 Radivojević 38. -2:2 Kojić (iz penala) 42.
MLADOST: Krznarić, Andrić, Pešić, Ivan Milošević, Bogdan Milošević, Pejović, Tumbasević, Radivojević, Milosavljević, Jovanović, Odita. Igrali su još: Zečević, Šatara, Protić, Saničanin, Gavrić, Bojović, Pavlović.
RADNIČKI: Zogović, Aleksandar Jovanović, Živković, Perendija, Petrović, Tomić, Stojanović, Arsić, Travančić, Noma, Kojić. Igrali su još: Bajić, Bulatović, Popara, Dušan Živković, Stanojević, Apostolović, Ilić.