Radnički je u strašnom naletu: Pala je i Mladost(VIDEO)!

Nišlije nezadrživo hitaju ka vrhu tabele. Pred oko pet hiljada ljudi, što je najbolja poseta na Čairu od otvarana sezone, Radnički je savladao Mladost iz Lučana sa 2-1. Već za vikend na noge "Meraklija" stiže Radnik iz Surdulice.

Dugo je, zaista dugo, Radnički atakovao i pleo mrežu ispred gola gostiju koji jedva da su tri puta prešli centar i uputili po koji udarac na gol našeg čuvara mreže. Igralo se tvrdo, na ivici faulova, pa su gosti već u prvom poluvremenu zaradili tri žuta kartona. Bilo je bezbroj ubacivanja iz ugla i slobodnih udaraca ka petercu gostiju, ali lopta nikako nije nalazila put ka mreži Lučanaca.

Kod domaćih se naročito isticao "Atomski mrav" Radničkog omaleni Arsić koji je imao najbolju šansu u prvom poluvremenu, i to iz penala koji je sviran nakon što je lopta pogodila u ruku Marića, ali njegov šut je pročitao golman gostujućeg tima u 37. minutu. Malo pre sviranog penala i Pavkov je mogao da se upiše u strelce, ali udarac sa desetak metara iskosa sa desne strane zaustavlja stativa.

Ključan momenat se desio u 43. minutu kada Slaviša Stojanović ubacuje loptu u peterac Mladosti, loptu nespretno izbacuje Pavlović, ali samo iza leđa svoga golmana. Radnički je konačno poveo i to u najboljem trenutku, pred poslednji sudijin zvižduk u prvom poluvremenu.

Drugo poluvreme je počelo izvrsnom šansom Aksentijevića koji je posle solo prodora sa centra izbio sam pred golmana gostiju koji krajnjim naporom kroti njegov udarac i izbacuje loptu u korner.

Radnički je nastavio sa naletima i posle nekoliko izglednih prilika igrač gostiju Marić sa dve ruke obara sa leđa Pavkova, čist penal i drugi žuti beka Mladosti. Ovoga puta siguran izvođač najstrože kazne bio je Pavkov. "Real sa Nišave" je duplirao prednost.

Gosti smanjuju prednost u 80. minutu i to u jeku terenske inicijative domaćih igrača. Retki prelaz sa centra gostiju golom kruniše nekadašnji napadač Radničkog Miloš Trifunović.

Za Radnički su danas nastupili Živković, Aksentijević, Tomić, Simunović, Subić, Kovačević, Arsić, Golubović, kapiten Jovanović, Slaviša Stojanović i Pavkov. U drugom poluvremenu u igru su ušli Miloš Petrović, Saša Stojanović i Nikola Stevanović.

U sledećem kolu već za vikend na Čair dolazi ekipa Radnika iz Surdulice.