Nova nula Radničkog

U premijernoj utakmici 28. kola fudbalske Superlige Srbije Radnički je izgubio kao gost od Voždovca rezultatom 2:1. Drugi neuspeh Nišlija u nizu, nakon serije od deset mečeva bez poraza u ligi.

Radnički je prvi zapretio na ovom susretu i to preko Petrovića, koji je u desetom minutu silovito šutirao sa 20 metara i poslao loptu zamalo iznad prečke.

Četiri minuta kasnije slobodan udarac za niški tim odlično je izveo Stanisavljević, lopta je išla u gol, ali je na mestu bio golman domaćih Knežević.vozdovac 3

Voždovac je do vođstva stigao u 17. minutu. Zlatković je probio po levoj strani, poslao pas na ivicu peterca za Pavićevića, a posle njegovog udarca lopta je zakačila Stankovića i završila u mreži.

Tim Bobana Dmitrovića je ekspresno reagovao i izjednačio posle svega 120 sekundi. Slaviša Stojanović je izveo korner sa leve strane, Miladinović je nogom skrenuo loptu u peterac, a na pravom mestu bio je Mićić, koji je savladao Kneževića i postigao prvenac u dresu Radničkog.

Do kraja prvog poluvremena Voždovac je bio opasniji, a najbolju priliku imao je Pavićević, kojem je Šaranov u 26. minutu odbranio zicer.

Konačan rezultat postavljen je u 51. minutu. Milovanović je izveo korner za Voždovac, Pavkov je loše intervenisao u svom kaznenom prostoru, pa je lopta stigla do Slavkovića koji ju je glavom poslao na metar i po od gola, gde se najbolje snašao Mihajlov, bio brži od Šaranova i postigao pogodak glavom.

U nastavku meča Radnički je bezuspešno pokušavao da uspostavi kontrolu na sredini terena, dok je Voždovac pretio uglavnom iz kontranapada, ali se rezervista Duronjić nije proslavio. Dva puta je ovaj fudbaler izlazio sam pred Šaranova, a iskusni čuvar mreže je uspevao da zadrži Radnički u životu.vozdovac 2

Najizgedniju šansu u drugom poluvremenu gosti su imali u 86. minutu, kada je Pavkov loše reagovao na pet metara od gola, jer mu je lopta prešla preko noge.

Radnički je ostao na 49 osvojenih bodova i treći je na tabeli, dok je Voždovac sada šesti sa 43 boda.

VOŽDOVAC – RADNIČKI 2:1 (1:1)

Beograd, 16. marta. Stadion Voždovca: Gledalaca: 200. Sudija Nenad Đokić (Užice) 7. Strelci: 1:0 Pavićević 17.- 1:1 Mićić 19.- 2:1 Mihajlov 50. Žuti kartoni: Bulatović, Pavlović, Luković, Duronjić, Knežević (Voždovac), Noma, Aksentijević i Saša Stojanović (Radnički).

VOŽDOVAC: Knežević, Ješić, Gajić, Mihajlov, Zlatković(od 75. Stanković), Bulatović, Pavlović, Milutinović (od 70. Gavrić), Luković, Srećković (od 67. Duronjić ), Pavićević .

RADNIČKI: Šaranov , Aksentijević (od 88. Bulatović), Stanković, Simunović, Miladinović, Petrović, Noma, Mićić (od 80. Ćirković), Slaviša Stojanović, Stanisavljević (od 62. Saša Stojanović), Pavkov.