Blickrig u Zemunu(VIDEO)!

Radnički je uraganskim početkom i sa brza dva gola šokirao domaćine i tako upisao prvu trojku na gostovanju i pobedu u novoj sezoni. Lazar Arsić upisao dva gola. Nišlije bile oslabljene neigranjem Miloša Petrovića i Riote Nome zbog povreda.

Morao je novi trener Pakulta da promeša i onako kompletno izmenjenu odbranu u odnosu na prošlu sezonu. Ostanak popularnog Raula u gradu na Nišavi zbog povtede je zadao austrijskom stručnjaku dodatnu glavobolju, pa smo u odnosu na prvo kolo protiv Crvene Zvezde u prvoj postavi videli četiri nova igrača.

Radnički je počeo silovito i već u desetom minutu vodio 2:0. Strela oba gola je bio Lazar Arsić. Prvi iz izrađene akcije, a drugi iz potpuno opravdano dosuđenog penala.

Domaćin je ublažio rezultat u 33. minutu posle ubačene lopte iz kornera.

"Real sa Nišave" je nastupio u sledećem sastavu:

Na golu je debitovao novajlija Živković, a na mestu štopera debitant iz beogradskog Sinđelića Mijailović u paru sa Simunovićem. Po bokovima su igrali Aksentijević i Stanković, a ispred njih u veznom redu novajlija iz Vojvodine Kovačević. Pored njega u vezi su nastupili kapiten Jovanović, Golubović, strelac oba gola Arsić i u napadu Mrkić i Pavkov.

Na klupi su šansu čekali rezervni golman Brać, Subić, Saša Stojanović, Slaviša Stojanović, Marko Tomić, Nikola Stevanović i Travančić.

Pred sam kraj utakmice crveni karton je dobio Tomić koji je ušao u drugom poluvremenu.

Radnički će u sledećem kolu na noge još jednom debitantu u najačem takmičenju ekipi Mačve iz Šapca.