Đumi se ne šali: Radnički samleo i Mačvu(VIDEO)!

Novi trener preporodio Radnički. Fudbaleri sa Čaira su upisali i drugu pobedu u samo četiri dana, pošto su u susretu 19. kola savladali Mačvu rezultatom 3:0. Dvostruki strelac Pavkov. Ponovo blistao "Niški Japanac" koji je dao treći gol za Radnički.

Niški tim je od prvog do poslednjeg minuta dominirao na terenu i potpuno zasluženo stigao do važnog trijumfa, uz dva pogotka Milana Pavkova i jedan Riote Nome.
Radnički je u meč ušao veoma ofanzivno, igrao je visoki presing na polovini gostiju, ali u prvih deset minuta nije uspeo da stvori šansu za pogodak.

I pored totalne inicijative domaćeg sastava, prvi su zapretili Šapčani. Pejović je u 12. minutu prošao po desnom boku, zavrnuo loptu u šesnaesterac, a na nju je natrčao Matić i tukao pravo u golmana Živkovića.

Nišlije su brzo odgovorile i četiri minuta kasnije imale stopostotnu priliku, koju je sam iskreirao Mrkić. On je primio loptu na nekih 25 metara od gola, u punom trku ušao u kazneni prostor, šutirao sa 12 metara, a odličnom intervencijom istakao se golman Mačve Puletić.

Izabranici Milana Đuričića nastavili su da pritiskaju goste i to im se isplatilo u 23. minutu. Arsić je poslao sjajan pas u prazan prostor za Pavkova, koji je izbegao ofsajd zamku i rutinski sa 12-13 metara plasirao loptu u mrežu, za 1:0.

Pavkovu je pet minuta kasnije malo nedostajalo da se ponovo upiše u listu strelaca, ali je njegov udarac glavom, nakon centaršuta Stankovića, otišao nekoliko centimetara iznad prečke.
Drugo poluvreme igralo se u istom ritmu kao i prvo. Nišlije su gospodarile sredinom terena, ulazile u priliku, a posebno su se isticali Noma, Arsić i Tomić, koji su igrali bez greške.

Drugi gol je prosto „visio“ u vazduhu i postignut je u 54. minutu, a u glavnim ulogama bili su fudbaleri koji su učestovali i kod prvog. Arsić je izveo slobodan udarac sa desne strane, uputio perfektan centaršut, a u šesnaestercu Mačve najbolje je reagovao Pavkov i vrhom kopačke savladao Puletića, za svoj 13. pogodak u prvenstvu i drugo mesto na listi strelaca.

Do kraja utakmice Radnički je izveo još nekoliko odličnih akcija koje su podigle publiku na noge, prilike nisu realizovali Pavkov, Arsić i Mrkić, a konačan rezultat postavljen je 87. minutu.

Riota Noma i Lazar Arsić su odigrali dupli pas, izbacili iz igre kompletnu odbrambenu liniju Mačve, pa je Japanac izašao sam pred Puletića i zakucao loptu pod prečku. Noma je na najbolji mogući način krunisao svoju najkvalitetniju partiju od dolaska u Niš, a ujedno je omogućio Arsiću da zabeleži treću asistenciju na ovom susretu.

Radnički sada ima 30 bodova, ostao je na sedmom mestu, ali ga od četvrtoplasiranog Voždovca dele samo dva boda.

RADNIČKI-MAČVA 3:0 (1:0)
Niš, 29. novembra-stadion Čair. Gledalaca: 500. Sudija: Dragan Čolović (Račka). Strelci: 1:0 Pavkov 23.- 2:0 Pavkov 54.- 3:0 Noma 87. Žuti kartoni: Stanković (Radnički), Hrubik, Matić, Jevtić (Mačva).

RADNIČKI: Živković, Aksentijević, Stanković, Miladinović, Simunović, Tomić, Arsić, Noma (od 90. Kovačević), Mrkić, Slaviša Stojanović (od 83. Jovanović), Pavkov.

MAČVA: Puletić, Pejović, Hrubik, Jovanović, Lazarević (od 66. Jevtić), Đurišić, Milinković, Jovanović, Vladisavljević, Matić (od 78. Gigić), Marković (od 74. Jeremić).

REČ TRENERA:

DRAGAN ANIČIĆ, MAČVA:

Vrlo ću kratko. Želim samo da čestitam Radničkom na zasluženoj pobedi. Možda je ona izražena previsokim rezultatom, možda smo zaslužili da postignemo koji gol, ali to ne menja mnogo suštinu. Mi smo još novi u ovom takmičenju, neiskusni, ne po godinama igrača, koliko po malom broju utakmica u elitnom rangu. Naš cilj je opstanak i nastavljamo da se borimo za to.

MILAN ĐURIČIĆ, RADNIČKI:

Zahvaljujem kolegi na čestitkama, ja njemu želim što više bodova u nastavku takmičenja. Mi smo imali težak zadatak. Nije lako dva puta zaredom slaviti kod kuće u razmaku od samo četiri dana. Lepo izgleda ovih 3:0, ali mene najviše raduje činjenica da nismo primili gol, posle dužeg vremena. Moja filozofija jeste maksimalno ofanzivna, ali svaki trener će vam reći da dobar napad kreće iz odbrane. Zato sam u poslednjih 10 minuta najviše brinuo upravo o tome da sačuvamo svoju mrežu, iako igračima nisam naredio da se povuku. Sve u svemu, veoma sam zadovoljan.